חיים לוי ושות' – משרד עורכי דין ונוטריון

צווארון לבן

חיים לוי ושות' – משרד עורכי דין ונוטריון
אודות

צווארון לבן

משרדנו מייצג את לקוחותיו בכל הנוגע לעבירות מתחום איסור הלבנת ההון, בהליכים האזרחיים וכן במסגרת ההליכים הפליליים הכוללים את הליכי החקירה ברשויות השונות, כולל בצוותי חקירה מיוחדים (צח"מ) כחלק מחקירות משטרת ישראל ו/או רשויות המס השונות, וכן מול יחידות החקר "לה"ב 433" מטעם משטרת ישראל ו"יחידת יהלום" ברשות המסים וכו'.

המשרד מתמחה בייצוג, וייעוץ משפטי וליווי בחקירות וכתבי אישום בעבירות על חוק איסור הלבנת הון, כמו כן, משרדנו מלווה חברות ויחידים בעלי שליטה ומנהלים בתאגידים, לרבות  נותני שירותי מטבע / נותני שירותים פיננסיים (צ'יינג'ים) וגופים שחוק איסור הלבנת הון מטיל עליהם חובות דיווח.

למשרדנו ניסיון רב בכל הנוגע להליכי תפיסה וחילוט רכוש, לרבות בסעדים זמניים בפני שלל הערכאות השונות בתחום.

בנוסף, משרדנו מעניק יעוץ משפטי שוטף וייצוג מול המוסדות השונים הרלוונטיים לעניין החוק ובהם בין השאר, הרשות לאיסור הלבנת הון, רשות שוק ההון והמוסדות הרלוונטיים.

עורך דין צווארון לבן

עורך דין צווארון לבן

עבירות צווארון לבן כוללות בעיקר סוגים שונים של עבירות, לרבות מרמה, הפרת אמונים, שוחד, עבירות מס, גניבת עובדים, הלבנת הון ועוד. עבירות אלו כרוכות בדרך כלל בטיפול שגוי בכספים על ידי מנהלים בכירים בארגונים, ומכאן המונח "פשעי צווארון לבן". פשעים כאלה כרוכים לרוב בסכומי כסף נכבדים שהמנהל מנכס באופן בלתי חוקי ישירות מהארגון על ידי ניצול לרעה של סמכותו, האישורים והגישה שלו לחשבונות הבנק של הארגון. שיטה נוספת היא באמצעות קבלת טובות הנאה, שבעצם שווה ערך לגניבה. על מנת להתמודד נכון עם תלונות או תיקים משפטיים הקשורים לפשעי צווארון לבן, חיוני להיעזר בשירותיו של עורך דין צווארון לבן מיומן ומנוסה, בעל המומחיות הדרושה בתחום זה.

באלו מקרים נדרשת התערבותו של עורך דין צווארון לבן

כאשר דנים בעבירות צווארון לבן, המצריכים את התערבותו של עורך דין צווארון לבן, אנו מתכוונים לניצול פסול של כספים מארגונים, כגון חברות או מקומות עבודה. ניצול פסול זה יכול להתרחש באמצעים ישירים, כמו גניבת מזומנים מפנקס או העברת סכומי כסף גדולים מחשבון הבנק של הארגון, או באמצעים עקיפים, לרבות שימוש לרעה בכספים, מתן שוחד או קבלת טובות הנאה. ברוב המקרים, הנאשמים בפשעים אלו הם מנהלים בכירים בארגון, שכן יש להם גישה למשאבים הפיננסיים של החברה, לתזרים המזומנים, ובעלי ההרשאה הדרושה לביצוע עסקאות הכוללות סכומי כסף משמעותיים. רשויות אכיפת החוק בישראל נוקטות עמדה נוקשה נגד אנשים החשודים או מואשמים בביצוע פשעים כלכליים הפוגעים בכספי הציבור. בחקירה מסוג זה משתמשים באיסוף ראיות למטרת חקירה ראשונית, בין אם גלויה ובין אם סמויה, שעשויים לכלול אמצעי מעצר ותפיסת נכסי החשוד במסגרת הליכי החרמה. נכסים אלו יכולים לכלול נכסי נדל"ן, כלי רכב, מזומנים, צ'קים, תכשיטים, יצירות אמנות ועוד. צעדים אלו ננקטים כדי להקשות על החשוד להסתיר את רווחיו, להרתיע אחרים ולמנוע הברחת נכסים.

אל תתמודדו לבד

פנייה לייעוץ משפטי מקיף יכולה לסייע לכם להבין את זכויותיכם, למזער את החשיפה המשפטית לא רק במקרה הספציפי אלא גם בתחומים אחרים, ובמקרים מסוימים להוביל לפתרון התיק ולסיום הליכים משפטיים עם פשרה. משרד עו"ד חיים לוי הוא הכתובת עבורכם, מדובר במשרד בעל מוניטין וניסיון רב בתחום, פנו אליו לייעוץ.

עו"ד צווארון לבן

עו"ד צווארון לבן

עבירות צווארון לבן מבוצעות ללא שימוש באלימות, אבל גם כך מדובר בעבירות פליליות חמורות – ולכן מומלץ לכל מי שמזומן לחקירה במשטרה בחשד לביצוע עבירה כזו, ובוודאי מי שהוגש נגדו כתב אישום, להיעזר בשירותיו של עו"ד צווארון לבן. במשרד עורכי דין חיים לוי ושות' הצטבר ניסיון רב בתחום זה, והוא מתורגם לשירות מועיל במיוחד.

תחומי הפעילות העיקריים של עו"ד צווארון לבן

* עבירות הלבנת הון – רשויות האכיפה משקיעות משאבים רבים באכיפת החוק לאיסור הלבנת הון שנכנס לתוקף בשנת 2000. העונש המרבי על עבירה מסוג זה הוא 10 שנות מאסר.

* זיוף מסמכים – כדאי לדעת שגם כשהזיוף בוצע שלא על-מנת להשיג טובת הנאה, העונש המרבי הוא שנת מאסר בפועל. במקרים אחרים בית משפט עלול להטיל גם עונש מאסר של עד 3 שנים, ובנסיבות מחמירות (למשל רישום כוזב במסמכי תאגיד) – 5 שנות מאסר.

* עבירות מס – יש שני סוגים של עבירות מס, טכניות ומהותיות. אלה הטכניות נחשבות פשוטות יחסית, אבל גם עליהן העונש עלול להיות חמור, וכשמדובר על עבירת מס מהותית, כלומר כזו שבוצעה ביודעין ובמזיד, אדם שמורשע בכך עלול למצוא עצמו בכלא.

* שוחד – על-פי חוק העונשין, מי שלוקח שוחד דינו מאסר של עד עשר שנים או קנס בהתאם לגובה השוחד. מתן שוחד הוא עבירה שהעונש עליה הוא עד 7 שנות מאסר או תשלום קנס, גם כן בהתאם לנסיבות הספציפיות.

* מרמה והפרת אמונים – עבירות צווארון לבן ספציפיות לעובדי ציבור, שפעלו בניגוד לאינטרס הציבורי ולמען תועלתם האישית בלבד. מאחר שעבירת מרמה והפרת אמונים גורמת גם לנזק כלכלי וגם לפגיעה באמון הציבור בממסד, החוק הפסיקה מתייחסים לכך בחומרה.

הדרכים שבהן עורך דין מסייע במקרים של עבירות צווארון לבן

עו"ד צווארון לבן מסייע ללקוחותיו במגוון רחב של דרכים: ייעוץ לקראת חקירה, החזרת רכוש תפוס, שחרור חשבון בנק שהוקפא, ניהול משא ומתן מול הרשויות על-מנת למנוע הגשת כתב אישום, ייצוג בשימוע, גיבוש הסדר טיעון מיטיב, וייצוג בערכאה השיפוטית הרלוונטית אם התיק נידון בפני בית משפט. עורך הדין חיים לוי אמון על ייצוג וליווי בכל ההליכים הנ"ל, על בסיס ניסיון רב שנים, בקיאות מעמיקה ומתוך מודעות לאחריות הרבה המוטלת על כתפיו.

למאמרים נוספים
ליצירת קשר
לפגישת ייעוץ

צרו איתנו קשר


אשמח להתייעץ עם עו״ד

למאמרים נוספים
ליצירת קשר

מידע נוסף בנושא

חשבונית מס פיקטיבית

חשבוניות פיקטיביות עורך דין חשבוניות פיקטיביות כידוע, רשות המסים מאפשרת לעוסק לקזז את סכום המע"מ הנקוב בחשבונית מס, וזאת על

קרא עוד »
עמוד הבית

חיים לוי, עו"ד נוטריון ויועץ מס מוסמך האתר בבניה דרך מנחם בגין 132, תל אביב – מרכז עזריאלי 5, מגדל

קרא עוד »
עורך דין מיסים

עורך דין מיסים מומלץ עבירות מס, ובפרט אלה שמוגדרות כמהותיות – כלומר כשישנו חשד לביצוע עבירה ביודעין, מתוך כוונה תחילה

קרא עוד »
הימורים באינטרנט

חיים לוי ושות' – משרד עורכי דין ונוטריון הימורים באינטרנט אודות הימורים באינטרנט בשנת 2006 התווספו עבירות ההימורים לפי סעיפים

קרא עוד »
ליטיגציה

חיים לוי ושות' – משרד עורכי דין ונוטריון ליטיגציה אודות ליטיגציה משרדנו מעניק שירותי ליטיגציה אזרחית (סכסוכים כספיים, הפרות חוזים

קרא עוד »
דילוג לתוכן