חיים לוי ושות' – משרד עורכי דין ונוטריון

עבירות כלכליות

חיים לוי ושות' – משרד עורכי דין ונוטריון
אודות

עבירות כלכליות

עבירות כלכליות המכונות גם עבירות צווארון לבן כוללות את העבירות שלגביהן יש סתירה מהתקנות או מהוראות הדין בהיבטים פיננסיים

לרבות:
מרמה, הונאה, עבירות ניירות ערך, הלבנת הון, עבירות מס, עבירות הגבלים עסקיים, הימורים באינטרנט.

ייחודן של העבירות הכלכליות הוא בחקירה הסמויה הנרחבת והמקיפה שמתבצעת על ידי הגוף החוקר (לרוב מדובר בחקירה המשלבת מספר רשויות אכיפה במקביל).

ככל והחקירה הסמויה מעלה חשדות מבוססים לביצוע העבירות הכלכליות, החקירה תעבור לשלב הגלוי. בחקירה בשלב זה יש סיכוי ממשי לתקופת מעצר בלתי מבוטלת, לתפיסת רכוש בהיקפים נרחבים ובהטלת סנקציות אזרחיות נרחבות.

לעבירות הכלכליות יכולות להיות השלכות מרחיקות לכת שישפיעו על המשך אורח החיים.

למשרדנו ניסיון רב בליווי וייצוג חשודים ונאשמים בתיקי חקירה כלכליים, מתוקשרים, מורכבים ורחבי היקף, החל משלב החקירה, ייצוג בהליכי השימוע וייצוג בערכאות הרלוונטיות לאחר הגשת כתב האישום.

למשרדנו הצלחות רבות בייצוג לקוחות רבים בחשד לעבירות כלכליות כשלצידם עבירות הלבנת הון והליכי שחרור תפוסים בהיקפים משמעותיים.

עבירות כלכליות

עבירות כלכליות-פליליות

עבירות כלכליות הן פליליות, ורשויות אכיפת החוק לא מקלות ראש עם עבריינים מסוג זה. לרוב, מדובר, על עבירות צווארון לבן אבל לא רק. מומלץ לחשוד שנתפס בעבירות אלו לשכור שירותי עורך דין המתמצא במיסוי. מעורבותו חשובה לטובת מתן עצות חשובות וטיפולים דחופים ואחרים. חיים לוי ושות' – משרד עורכי דין ונוטריון עוסק בנושא וניתן לקבל אצלו מידע רלוונטי.

עבירות כלכליות – פוגעות בחברה

"עבירות כלכליות" מתייחסות להפרות או אי עמידה בהיתרים או הגבלות כספיים המפורטים בחוק הישראלי. עבירות אלו מקיפות מגוון רחב של תחומים ועשויות להיות כרוכות בסוגים שונים של התנהלות פסולה, לרבות עבירות מס, עבירות מרמה, עבירות השקעות הקשורות במקרקעין או במט"ח ועוד. בעוד שעבירות כלכליות נופלות תחת מטריית העבירות הפליליות, הן בעלות מאפיינים מובהקים המבדילים אותן משאר סוגי הפשע:

  1. פרופיל עבריין: ברוב המקרים, אנשים המעורבים בפשעי צווארון לבן הם שכירים או עצמאים העובדים בתאגידים או בחברות. תפקידיהם בדרך כלל אינם דורשים עבודה פיזית, במקרים מסוימים, העבריין עשוי להיות מישהו בעל תפקיד ניהולי בכיר.
  2. עיתוי העבירה: עבירות כלכליות מתרחשות פעמים רבות במהלך שעות העבודה של העובד בתוך החברה. העבריין מנצל את הכלים והמשאבים הניתנים לו במסגרת תפקידו לביצוע הפעילות הבלתי חוקית. גישה ושליטה על מערכות המידע של הארגון הן לעיתים מכריעות לביצוע העבירה ולאחר מכן להסתרה.
  3. טבע לא אלים: פשעים כלכליים הם בדרך כלל נטולי אלימות פיזית, ובדרך כלל הם לא פוגעים ישירות באנשים ספציפיים.

עבירות כלכליות בהיקפים גדולים עלולות לפגוע בחוסן הכלכלי והחברתי במדינה ולכן מתייחסים אליהם בחומרה רבה.

משרד עם תשתית איכותית

חשוד בעבירות פליליות זכאי לייעוץ של עורך דין בכל עת, גם לפני חקירה, וגם במהלכה. עורך דין מנוסה יכול לנסות להגיע להסדר במסגרתו ימירו את העבירות הפליליות למנהליות בתמורה לתשלום קנסות, ובמקרים של קנסות, להקל בסכומים. חיים לוי ושות' – משרד עורכי דין ונוטריון מתמחה בנושא ומומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי עם יחס אישי. הוא מקיף וכולל מתן פתרונות יצירתיים, ייצוג יעיל ומסור וליווי ככל הנדרש. מנהליו הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר, יוצאי רשות המיסים ורשויות החקירה ומעניקים שירותים מעולים ללקוחות רבים לאורך זמן. הם ישמחו להעמיד את התשתית הקיימת לטובת אחרים.

עורך דין עבירות כלכליות

עורך דין עבירות כלכליות

פשעים כלכליים כוללים מגוון עבירות, לרבות עבירות צווארון לבן, עבירות מס, עבירות ניירות ערך, עבירות הגבלים עסקיים, עבירות הלבנת הון ועוד. עבירות אלו הוכרו כפוגעות בציבור, במיוחד בתקופות משבר כלכלי בהן הן מדללות באופן משמעותי את כספי הציבור. בתגובה, בתי המשפט בישראל מאמצים עונשים מחמירים ופועלים להגברת ההרתעה נגד מבצעי פשיעה כלכלית.
בעת ייצוג בכירים בעבירות צווארון לבן, חשוב עורך דין עבירות כלכליות שיחזיק בידע והבנה משפטיים וכלכליים כאחד. הדבר מאפשר לעורך הדין לבחון את הסוגיות המשפטיות באופן מקיף. באופן אידיאלי, עורך הדין צריך להיות בעל מומחיות בעבירות כלכליות מגוונות, לצד ידע נרחב במשפט הפלילי. לעתים קרובות, עורכי דין כאלה מטפלים גם בתיקים הקשורים למיסים, לרבות מס הכנסה ומס ערך מוסף (מע"מ), וכן בתחומים כגון הלבנת הון, הגבלים עסקיים, ניירות ערך ועוד. הם מספקים תמיכה במהלך החקירות ומסייעים ללקוח בכל דרך על מנת להוציא עבורו את המיטב.

עורך דין עבירות כלכליות – חשיבות הייצוג

כאשר אנשים החשודים בביצוע עבירות כלכליות פליליות בישראל מקבלים זימון מרשויות האכיפה לחקירה או עדות, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי של עורך דין עבירות כלכליות, המנוסה בייצוג לקוחות בעבירות כלכליות. עורך דין בעל ידע משפטי מקיף בתחום הפשיעה הכלכלית מבין את ההשלכות המשפטיות של התיק ובעל המומחיות ללוות הליכי חקירה מורכבים. עורך דין מומחה בתחום זה יספק ייעוץ משפטי יסודי עוד לפני מתן הצהרות כלשהן במהלך החקירה, יסייע בניווט חשדות או עדויות שבהן קיים סיכון להפוך לחשוד. האמירות הראשוניות שנאמרו במהלך החקירה יכולות להשפיע באופן משמעותי על מסלול התיק כולו ולשאת משקל משמעותי בהחלטה אם להמשיך בהליכים משפטיים או לסיים אותם.

אל תתמודדו לבד
חשד בגין עבירות כלכליות הוא לא פשוט כלל, לעיתים החקירה הופכת לגלויה לאחר שבוצעה חקירה סמויה ובידי רשויות החוק ישנו חומר רב העלול להפליל את החשוד. מדובר בתחום משפטי מורכב הדורש התערבות מומחה, ובתוך כך עורך דין מנוסה בתחום יכול לעשות את כל ההבדל, משרדו של עו"ד חיים לוי נחשב לאחד המובילים בישראל בתחום המיסוי, הלבנת הון והעבירות הכלכליות על היבטיהן השונים. פנו אליו לייעוץ.

למאמרים נוספים
ליצירת קשר
לפגישת ייעוץ

צרו איתנו קשר


אשמח להתייעץ עם עו״ד

למאמרים נוספים
ליצירת קשר

מידע נוסף בנושא

עמוד הבית

חיים לוי, עו"ד נוטריון ויועץ מס מוסמך האתר בבניה דרך מנחם בגין 132, תל אביב – מרכז עזריאלי 5, מגדל

קרא עוד »
נוטריון במרכז

נוטריון במרכז – ניסיון רב שנים אחד האישורים הנפוצים ביותר הנדרשים הוא אישור תרגום נוטריוני. אישור זה הכרחי בעת הגשת

קרא עוד »
עורך דין מיסוי
מיסוי

חיים לוי ושות' – משרד עורכי דין ונוטריון מיסוי אודות מיסוי עורך דין מיסוי תחום התמחותו העיקרי של משרדנו הינו

קרא עוד »
היקף תפיסת הרכוש

האם חיזוק בעוצמת הראיות בשל התפתחות חקירתית, מהווה הצדקה להרחבה מאוחרת של היקף תפיסת הרכוש? סוגיה זו נדונה לאחרונה בבית

קרא עוד »
דילוג לתוכן